Şartlar ve Koşullar

 

 

 

 

 

 

 

Madde 1 – TARAFLAR

Bu antlaşma BlackSoftGroup Bilişim Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti. (BlackSoftGroup olarak anılacaktır) ile BlackSoftGroup Bilişim Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti. ‘nden 2. maddede konusu belirtilen hizmeti almak isteyen tüzel ve özel kişiler (ki bu kişiler bu antlaşmada MÜŞTERİ olarak tanımlanmaktadır) arasında akdedilmiştir. 
 

Madde 2 - KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ 'nin iletişim, tanıtım, reklâm ve benzeri hizmetlerini yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının BlackSoftGroup tarafından hazırlanması ve yayımlanması hizmetini kapsamaktadır. 

 

 

Madde 3 - MÜŞTERİ'NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ 'nin gerekli dokümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden BlackSoftGroup sorumlu tutulamaz.
3.2 MÜŞTERİ, BlackSoftGroup tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının BlackSoftGroup 'a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtmayacağını kabul ve beyan eder.
3.3 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, BlackSoftGroup 'un hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
3.4 MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifrelerinin teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçüncü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan BlackSoftGroup sorumlu tutulamaz. 
3.5 Kullanıcıların veritabanında yol açtığı veri kayıplarından BlackSoftGroup sorumlu tutulamaz.
3.6 MÜŞTERİ web sitesine 3. şahısların bağlantı (link) vermesi durumunda verilen bu bağlantılardan BlackSoftGroup sorumlu tutulamaz.
3.7 Uluslararası .com .net .org gibi alan adı tescillerinde, http://www.icann.org adresindeki şartlar ve kurallar, yurt içi alan adı tescillerinde ODTU DNS Yönetimi kuralları geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır. 

 

Madde 4 - BlackSoftGroup'UN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 BlackSoftGroup, MÜŞTERİ 'nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. 
4.2 BlackSoftGroup, MÜŞTERİ 'ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Veritabanı kodlarındaki düzeltmeler 7 gün içinde yapılacaktır. Hata veya sorunlardan kaynaklı düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.
4.3 BlackSoftGroup, MÜŞTERİ için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki basit değişiklikler (tasarım ve kod değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra 5 gün içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder.
4.4 BlackSoftGroup, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım ( tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder. 
4.5 Web sitesinin ilk animasyon yayımı sözleşme tarihinden itibaren ….. (………………) gün içinde, bitmiş (animasyon ve database) yayımı ….. (………………) gün içinde yapılacaktır.
4.6 BlackSoftGroup sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izleyecektir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler siteye yansıtılacaktır.
4.7 BlackSoftGroup belli başlı arama motorları (ücretsiz) ve dizinlere sitenin kaydını yapacaktır. 

 

Madde 5 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir. Sonraki yıllarda sözleşmenin uzatılması durumunda her site için (alan adı ve hosting yenileme masrafları, yıllık bakım ücreti, danışmanlık hizmetleri için) BlackSoftGroup tarafından MÜŞTERİ 'ye o anki fiyatlardan ücretlendirme yapılarak faturalandırılacaktır.
5.2 Hizmet bedeli alan adı, site barındırma, web programlama, tasarım vb. için 1 yıllık ..................... TL + KDV olarak belirlenmiştir. Sonraki yıllarda sadece alan adı ve site barındırma bedeli o anki mevcut fiyatlar üzerinden tahsil edilecektir. 

  SAYFALAR